O nás

Každý člověk má svou cestu. Mnozí lidé se míjejí. Fáberka lidi spojuje.

Obchodní pasáž Fáberka, která se nachází v samém středu města Boskovice, se začala budovat ve druhé pulce roku 2013 na místě bývalého areálu "Prádelka".
Průchozí pasáž Fáberka otevře své brány pátého září, kdy bude do provozu uvedena většina služeb.
Slavnostní otevření včetně zahájení provozu restaurace proběhne na začátku října.

Návštěvnici mohou využít obchodní pasáže při cestě mezi ulicemi Náměstí 9. května a Kapitána Jaroše. Rovněž mohou využít služeb provozoven nacházejících se ve Fáberce.

Pověst o Fáberce

Pověst povídá, že byli jednou dva loupežníci – Mářingl a Vondráš, kteří obývali jeskyni nedaleko Boskovic. Svou „živnost“ provozovali kousek od jeskyně, kde olupovali pocestné a kořist ukrývali. Avšak Mářingla chytili. Když jej vedli na popravu do Brna, přišli až k Fáberce, kde Mářingl povídá: „Kdyby ten Fábera věděl, jaký poklad má na poli zakopaný, tři pokolení by nemusela nic dělat!“ Poklad byl zakopán velmi mělce a když přišel silný déšť, na cestě se objevily peníze. Hlídač místní vinice je našel a předal boskovické vrchnosti. Ta mu za odměnu postavila malou chaloupku a věnovala malé políčko, které zanechal svým potomkům. Když se o pokladu dozvěděli lidé, vyrazili ihned do těch míst kopat. Nikdy nic nenašli. Možná, že kdyby hledali ve skále, bylo by tomu jinak. Vždyť všechno pohltil les ...

Wi-Fi zdarma

V celém areálu obchodní pasáže můžete využít Wi-Fi připojení k internetu zcela zdarma.

Naši partněři